درمان گودی و سیاهی زیر چشم با جراحی و تزریق ژل و چربی

m

با افزایش سن ما محل تلاقی پلک‌های پایینی و گونه‌ها فرورفته و گود می‌شود، و موجب ایجاد ظاهری خسته، بیمار و پیر می‌گردد. این نواحی گود شده که تحت عنوان ناودان اشکی نیز شناخته می‌شوند، اغلب به علت انعکاس نور، تیره‌تر از پوست اطراف به نظر می‌رسند. برای برخی افراد بداقبال، گودی ناودان اشکی و حلقه‌های تیره ممکن است در سنین جوانی ایجاد شوند. در صورت عدم ورزش، استرس، بیماری طولانی مدت، سوء مصرف مواد و الگوهای خواب نامناسب، این حالت ممکن است بدتر نیز بشود.

پلک تحتانی و بالای گونه از نظر آناتومیک ناحیه‌ای بسیار پیچیده و ظریف است. رشته‌های عصبی، شریان‌ها و رباط‌های بسیار مهمی در این ناحیه وجود دارند و انتخاب جراح مجرب و کاملاً آشنا با آناتومی صورت توسط بیمار بسیار بااهمیت است. دکتر سرمست در شناسایی علت گودی زیر چشم و ارائه‌ی گزینه‌های مناسب برای بهبود این نواحی تخصص دارد. وی گزینه‌های مختلفی را برای اصلاح ناودان اشکی و حذف حلقه‌های تیره اطراف چشمان بصورت دائمی ارائه می‌کند. بنابراین اگر شما از ظاهر چشمان خود ناراضی هستید، دکتر سرمست قادر است تا چهره‌ی شما را جوان‌تر و شاداب‌تر نماید. در صورت داشتن سوال یا نگرانی‌هایی درباره‌ی از بین بردن ناودان اشکی، می‌توانید با دفتر دکتر سرمست تماس بگیرید تا یک وقت مشاوره رزرو نمایید.

روش‌های درمان گودی زیر چشم (ناودان اشکی)


روش های درمان گودی زیر چشم شامل پر کردن این نواحی به منظور بالا آوردن ناحیه‌ی فرورفته یا گود شده تا زمانی که با پلک تحتانی و گونه همتراز شود، می‌باشد. دکتر سرمست از روش‌های مخالفی برای اصلاح گودی زیر چشم استفاده می‌کند. تمام اصول درمانی دارای مزایا و معایبی هستند و مناسب بودن هر گزینه‌ی جهت درمان گودی زیر چشم برای هر بیمار متغیر است. برای مثال، برخی بیماران از ترکیبی از روش جراحی و تزریق ژل و چربی بهره می‌برند. دکتر سرمست گزینه‌های درمانی متعددی را ارائه داده و بهترین روش را برای هر بیمار پیشنهاد می‌نماید.

m1

تزریق ژل

تزریق ژل از طریق اضافه کردن حجم به ناحیه‌ی ناودان اشک در پلک تحتانی که با افزایش سن شروع به از دست دادن حجم می‌کند، عمل می‌نماید.

فرایند تزریق ژل

در طی روش تزریق ژل برای درمان سیاهی زیر چشم ، پس از اینکه ناحیه‌ی مورد نظر با کرم بی‌حس کننده کاملاً بی حس شد، ژل پرکننده با استفاده از یک کانول بسیار ریز و بدون درد تزریق می‌شود. این امر موجب پر شدن مجدد حجم بافت نرم از دست رفته می‌گردد ، از روش های درمان گودی زیر چشم بوده که منجر به ایجاد چهره‌ای پُرتر و با خطوط زیباتر می‌شود. این روش حدود ۱۵ تا ۳۰ دقیقه بطول می‌انجامد. نتایج بلافاصله قابل مشاهده بوده و ظاهری جوان‌تر و شاداب‌تر حاصل می‌گردد. تاثیر این درمان می‌تواند بین ۸ تا ۲۴ ماه ماندگار باشد.

تزریق چربی

تزریق چربی روشی است که در جراحی پلاستیک برای بهبود ناحیه‌ی مشخصی از بدن و با استفاده از چربی بدن خود بیمار مورد استفاده قرار می‌گیرد. دکتر سرمست از این روش غالباً همراه با روش لیفت صورت و یا بلفاروپلاستی (جراحی افتادگی پلک و پف زیر چشم) استفاده می‌کند تا حجم از دست رفته‌ی صورت را با کمک بافت چربی در شکم، ران‌ها یا کمر، بازگرداند.

کاندیدهای ایده‌آل برای تزریق چربی

کاندید مناسب برای تزریق چربی دور چشم شامل هر بیماری است که از کاهش چاقی صورت خود ناراضی بوده و خواهان اصلاح آن است. این نکته حائز اهمیت است که بیمار باید وضعیت سلامتی خوب و توقعات واقع‌بینانه‌ای را درباره‌ی نتایج داشته باشد.

فرایند تزریق چربی

تزریق چربی تنها برای ناحیه‌ی مشخصی از صورت از جمله زیر چشمان به منظور پر کردن خطوط ناودان اشکی توصیه می‌شود. این روش برای درمان سیاهی دور چشم را می‌توان در محل مطب یا یک مرکز جراحی انجام داد. در صورتی‌که همراه با روش بلفاروپلاستی انجام گیرد، احتمالاً کل فرایند در مرکز جراحی انجام خواهد شد.

چربی از ناحیه‌ی دیگری از بدن از جمله، ران یا شکم گرفته می‌شود و برای استفاده‌ی بهینه مجدداً ترکیب می‌گردند. سپس دکتر سرمست چربی را به نواحی مورد نظر تزریق می‌نماید. این عمل را می‌توان در اکثر موارد در محل مطب و تحت بی‌حسی موضعی و یا در مرکز جراحی تحت بی‌حسی عمومی انجام داد. اگر لیفت صورت یا روش جراحی دیگری توصیه شده باشد، احتمالاً در یک مرکز جراحی سرپایی انجام خواهد شد.

درمان گودی زیر چشم با پروتز

برای بیماران با گودی دور چشم یا دارای حدقه‌ی فرورفته، مطمئن‌ترین و موثرترین روش برای اصلاح ناودان اشکی قرار دادن پروتز است. پروتزها از طریق عمل جراحی در زیر پلک تحتانی قرار داده شده و به استخوان گونه متصل می‌گردند و در نتیجه ساختاری دائمی را برای بالا آوردن آن ناحیه و کاهش گودی و سیاهی زیر چشم فراهم می‌کند.

کاندیدهای پروتز گودی زیر چشم

کاندیدهای ایده‌آل برای پروتز گودی زیر چشم افرادی هستند که وضعیت سلامتی عمومی خوبی داشته و توقعات واقع‌بینانه‌ای از نتیجه‌ی جراحی دارند. اگر شما برای وضعیت خود، روشی بدون جراحی را ترجیح می‌دهید، می‌توانید درمان با تزریق ژل را به عنوان جایگزین پروتز در نظر بگیرید. هرچند پرکننده‌ها نتایج ماندگاری که با پروتز گودی زیر چشم حاصل می‌شود را به همراه نخواهند داشت.

دکتر سرمست غالباً روش بلفاروپلاستی را به همراه پروتز گودی زیر چشم برای بهبود نتایج توصیه می‌کند.

فرایند روش پروتز گودی زیر چشم

پروتزهای ناودان اشکی از مواد سیلیکونی نرم ساخته شده‌اند. دکتر سرمست پروتزها را از طریق یک برش بسیار ریز در بالای توده‌ی استخوانی در پایین پلک قرار می‌دهد.

دکتر سرمست ترجیح می‌دهد از روش برش درونی پلک استفاده کند، که در آن یک برش در داخل پلک ایجاد می‌شود. این تکنیک پیشرفته جای زخم قابل مشاهده‌ای را به جا نخواهد گذاشت زیرا برشی در بیرون پلک وجود ندارد. این روش همچنین منجر به تسریع زمان بهبودی شده و شکل پلک را تغییر نمی‌دهد.

شما دستورالعمل‌های مراقبتی مفصل پس از عمل را از دکتر سرمست دریافت خواهید کرد. پیروی از این دستورالعمل‌ها بطور دقیق بهبودی مناسب را تضمین می‌کند.