لاغر کردن صورت (درمان چاقی صورت) با جراحی

بسیاری از مردم از ظاهر گونه‌های خود راضی و خوشحال هستند اما برخی از جوانان و افراد مسن هم هستند که از ظاهر گونه‌های خود راضی نیستند. بسیاری از این افراد از گرد و چاق بودن گونه‌های خود شکایت دارند. علت چاقی گونه‌ها، چربی باکال است.

چربی باکال لایه‌ای از چربی است که قسمت پایینی گونه‌ها را حجیم‌تر نشان می‌دهد. این گونه‌های "چاق" می‌تواند به دلیل بیماری‌های مختلفی بروز کند. چاقی، اضافه وزن و استعداد ژنتیکی ممکن است باعث به وجود آمدن گونه‌های چاق و گرد باشند. جراحی لاغر کردن صورت که به آن برداشتن گونه هم گفته می‌شود و یکی از انواع روش لاغر کردن صورت می باشد راه حلی است برای افرادی که می‌خواهند سایز گونه‌های خود را کاهش دهند. با برداشتن این چربی‌ها، گونه‌ها لاغر شده و برجستگی‌های صورت نمایان می‌شود. همچنین به کمک لاغر کردن صورت با جراحی، صورت ظاهری مخروطی شکل و لاغرتر پیدا خواهد کرد.

اگر شما تصمیم به انجام عمل جراحی لاغری صورت دارید، می‌توانید یک قرار ملاقات جهت انجام مشاوره با دکتر سرمست در مطب ایشان تنظیم کنید. دکتر سرمست جراح پلاستکی است که در کلیه انواع جراحی‌های اصلاحی صورت از جمله جراحی لاغری صورت تخصص و تبحر دارد. در جلسه مشاوره؛ وی کاملاً به حرف‌ها و نقطه نظرات شما گوش فرا داده و در مورد گزینه‌های پیش رویتان با شما بحث و تبادل نظر می‌کند. در صورتی که شما گزینه مناسبی برای انجام عمل جراحی لاغری صورت باشید وی به شما خواهد گفت. برای گرفتن وقت ملاقات از دکتر سرمست شما می‌توانید با شماره‌های
۰۲۱-۲۲۷۹۳۰۲۵
۰۲۱-۲۲۷۹۳۰۴۲

تماس حاصل فرمایید.

افرادی که می‌توانند گزینه مناسبی برای انجام عمل جراحی لاغری صورت باشند


افراد زیر می‌توانند برای انجام عمل جراحی درمان چاقی صورت گزینه‌های مناسبی باشند:

  • افراد بالای ۱۸ سال
  • افرادی که از لحاظ فیزیکی برای انجام عمل جراحی لاغری صورت مناسب هستند
  • افرادی غیر سیگاری
  • افراد خوشبین
  • افرادی که اهدافی واقع بینانه برای انجام عمل جراحی لاغری صورت دارند

در جلسات مشاوره چه می‌گذرد


در جلسه مشاوره، پزشک در مورد شما اطلاعاتی کسب می‌کند همچنین شما هم با پزشک بیشتر آشنا می‌شوید. این ملاقات به پزشک فرصت ارزیابی گونه‌ها، سن و سوابق پزشکی بیمار را می‌دهد. در نتیجه پزشک می‌تواند گزینه‌های پیش روی بیمار را مشخص نماید. در این ملاقات پزشک در مورد مزایا، اقدامات احتیاطی که باید انجام شود، خطرات احتمالی، روش‌ها و اطلاعات مهم دیگر با بیمار صحبت می‌کند.

در جلسه مشاور بیمار هم فرصت پیدا خواهد یافت که در مورد اهداف و انتظارات خود از عمل جراحی لاغری صورت با پزشک صحبت کرده و هر سوالی که در این زمینه دارد از وی بپرسد. این که بیمار اطلاعات تقریباً کاملی از فرایند عمل قبل از انجام عمل جراحی لاغری صورت داشته باشد از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

حتماً با پزشک در مورد مقدار چربی که می‌تواند و باید از صورت شما برداشته شود صحبت کنید. برداشتن مقدار زیادی چربی دراواسط دهه بیستم زندگی باعث می‌شود صورتی لاغر، نحیف و بدشکل پیدا کنید.

عمل جراحی لاغری صورت


عمل جراحی لاغری صورت ممکن است در مطب تجهیز شده پزشک، مرکز جراحی سرپایی یا در بیمارستان انجام شود. این جراحی معمولاً به صورت سرپایی انجام می‌شود و انجام آن حدود یک ساعت زمان می‌برد.
در هنگام انجام عمل جراحی لاغری صورت معمولاً بیماران تحت بیهوشی موضعی قرار می‌گیرند یعنی آنها هوشیار هستند ولی نسبت به درد حسی ندارند. جراح، یک شکاف دو تا سه سانتیمتری بین گونه و لثه ایجاد می‌کند و بالای دندان آسیاب دوم را به سمت عقب دهان می‌کشد. با ایجاد این شکاف فاسیا­ها و فیبرهای ماهیچه اصلی گونه نمایان می‌شود. با اعمال فشار خارجی به زیر استخوان گونه، جراح چربی‌های زائد را ه وسیله انبر یا پنس جراحی خارج می‌کند. پس از خارج کردن چربی‌های وی شکاف را می‌بندد. همچنین جراح ممکن است از روش لیپوساکشن صورت برای خارج کردن چربی‌های انباشته شده در گونه استفاده کند. برخلاف روش استخراج برشی چربی، در روش لیپوساکشن اسکارها و شکاف عمل قابل مشاهده هستند. لطفاً از پزشک خود سؤال کنید که کدام روش برای شما مناسب‌تر است.

 

مزایای عمل جراحی لاغری صورت


جراحی لاغری صورت مزایای زیادی دارد که برخی از آنها عبارتند از:

  • پیدا کردن گونه‌های ظریف‌تر
  • پیدا کردن گونه‌های مشخص
  • بهبود زیبایی ظاهری
  • افزایش عزت به نفس
  • احساس اعتماد به نفس بیشتر

بعد از عمل جراحی لاغری صورت


احساس درد و ناراحتی پس از انجام عمل امری طبیعی است. پس از انجام عمل جراحی لاغری صورت به مدت چند روز تا یک هفته صورت بیماران متورم شده در جویدن مشکل خواهند داشت. اکثر بیماران تا یک هفته پس از انجام عمل جراحی لاغری صورت می‌توانند به انجام کارهای روزمره خود بپردازند و سر کار خود برگردند. حتماً دستورالعمل جراح را در مورد نکات پس از عمل رعایت کرده تا دوران بهبودی راحت‌تر گذشته و عوارض بعد از عمل به حداقل ممکن برسد.

معمولاً چهار ماه پس از عمل جراحی لاغری صورت شما می‌توانید نتیجه دائمی را در صورت خود ببینید.

هزینه‌های عمل جراحی لاغری صورت


مسائل مربوط به هزینه‌های عمل جراحی لاغری صورت در جلسه مشاوره مورد بحث قرار می‌گیرد.

عمل‌های دیگر که همراه با جراحی لاغری صورت انجام می‌گیرد


برخی از افراد عمل جراحی لاغری صورت را همراه با جراحی‌های پلاستیک دیگر انجام می‌دهند. شما می‌توانید همزمان عمل بلفاروپلاستی (عمل افتادگی پلک)، رینوپلاستی (عمل جراحی بینی) یا پروتز لب را هم انجام دهید. ما همچنین روش‌های مختلف غیر تهاجمی دیگر مانند تزریق ژل، تزریق چربی و تزریق بوتاکس را می‌توانیم بر روی صورت شما انجام دهیم. متناسب با اهداف زیبایی و ظاهر مطلوبتان، شما می‌توانید به جای اینکه هر کدام از این عمل‌ها را به صورت جداگانه انجام دهید، همه را به صورت همزمان انجام دهید.

دوران بهبود پس از عمل جراحی لاغری صورت


در سه روز اول پس از عمل جراحی لاغر کردن صورت ،  تورم و کبودی خفیفی در صورت مشاهده خواهید کرد. بالا نگه داشتن سر و استفاده از یخ به مدت ۱۰ دقیقه در چند روز اولیه پس از عمل می‌تواند به کاهش تورم صورت کمک کند. شما باید در دو هفته اول پس از انجام عمل جراحی لاغری صورت در حد امکان استراحت کنید تا بدن برای دوران بهبودی انرژی لازم را داشته باشد. تقریباً پس از سه هفته بهبودی کامل حاصل می‌شود هر چند که در افراد مختلف این زمان ممکن است تغییر کند. تا دو ماه پس از انجام عمل جراحی باید از انجام ورزش‌های تماسی که موجب برخورد با صورت می‌شود و ورزش‌ها و فعالیت‌های سنگین اجتناب شود.

نتایج حاصل از عمل جراحی لاغری صورت


نتیجه نهایی، صورتی خوش‌فرم تر، با برجستگی‌های مشخص بوده که می‌تواند ظاهر و زیبایی صورت شما را کامل کند.